Α1 πόλο γυναικών: Μόνη αήττητη η Γλυφάδα

Με το απόλυτο των νικών ολοκλήρωσε την Α’ φάση του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών ο ΑΝΟ Γλυφάδας, ο οποίος επικράτησε του Νηρέα Χαλανδρίου με 10-7 και κατέκτησε την πρώτη θέση του Β’ ομίλου.

Η ομάδα της Γλυφάδας βρέθηκε πίσω στο σκορ από την πρώτη περίοδο (0-2), ενώ στο ημίχρονο η ομάδα της Ευτυχίας Καραγιάννη πήρε διαφορά τριών τερμάτων (3-6).

Στο δεύτερο μισό του αγώνα, ο ΑΝΟΓ με ένα εντυπωσιακό σερί 7-1 έκαμψε την αντίσταση του Νηρέα και πήρε την νίκη με 10-7, κατακτώντας παράλληλα την πρώτη θέση του Β’ ομίλου με 18 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Χαλανδρίου κατέκτησε την δεύτερη θέση με 9 βαθμούς.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 10-7

Τα οκτάλεπτα: 0-2, 3-4, 3-1, 4-0

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Τόνια Μωραΐτη): Αρχοντάκη, Καλαργυρού 3, Κολιτσοπούλου, Κολοκοτρώνη, Μαμόγλου 5, Κόλλια, Αντωνιάδη, Γρηγοροπούλου, Ακριτίδου, Φραγκιουδάκη 1, Κοντονή 1, Γαλιατσάτου, Καρύτσα, Γροζοπούλου

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου, Σαφέτη 1, Μαυρωτά 1, Κάσσαρη, Τριχά, Ξανθοπούλου 1, Τορνάρου, Μπόβαλη 1, Ρουσσάκη, Δούλη 3, Κουτέλη, Αγγελίδη, Λάζαρη, Παναγιώτη, Μαντουδιώτη