Tο τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ για το Μουντομπάσκετ 2019 – Πότε παίζει η Εθνική, ώρες και ημερομηνίες

Το Μουντομπάσκετ 2019 ξεκινάει και το τηλεοπτικό πρόγραμμα των μεταδόσεων έχει οριστικοποιηθεί!

Η Εθνική Ελλάδος μπάσκετ η οποία ολοκλήρωσε τα φιλικά παιχνίδια κατακτώντας το τουρνουά Άτλας, βρίσκεται σε όμιλο με αντιπάλους το Μαυροβούνιο, τη Βραζιλία και τη Νέα Ζηλανδία και είναι το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση.

Όλο το τουρνουά θα μεταδοθεί από τις τηλεοπτικές συχνότητες της ΕΡΤ, είτε μέσω του ERT SPORTS, είτε μέσω της ΕΡΤ 2, είτε μέσω της ΕΡΤ 3. Τα λιγότερο εμπορικά παιχνίδια θα είναι διαθέσιμα μέσω του ert.gr, στην επίσημη ιστοσελίδα της ΕΡΤ.

Μουντομπάσκετ 2019: Την Κυριακή 1η Σεπτέμβρη η πρεμιέρα της Εθνικής

Η Ελλάδα ρίχνεται στη μάχη του Μουντομπάσκετ την Κυριακή 1η Σεπτεμβρίου στις 15.00, όπου θα αναμετρηθεί με το Μαυροβούνιο. Η συνέχεια θα δοθεί στις 3 του μήνα με τη Βραζιλία και πάλι στις 15.00. Τέλος, την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου με τη Νέα Ζηλανδία στις 15.00. Σημειώνεται ότι όλα τα ματς της «γαλανόλευκης» θα μεταδοθούν από το ERT SPORTS.

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντομπάσκετ 2019

Σημειώνεται ότι αν η Εθνική Ελλάδας Μπάσκετ προκριθεί στον επόμενο γύρο θα διασταυρωθεί με τον πέμπτο όμιλο που βρίσκονται οι ΗΠΑ. Στο πρώτο νοκ άουτ, αν φτάσει μέχρι εκεί η Ελλάδα, θα βρει κάποια εκ των Γαλλίας, Γερμανία, Καναδά, Αυστραλίας, Λιθουανίας. Θα συναντήσει δηλαδή ομάδα που θα έχει προχωρήσει από τον έβδομο και τον όγδοο όμιλο.

Σάββατο 31 Αυγούστου
10.30: Ανγκόλα – Σερβία, ΕΡΤ 2
11.00: Πολωνία – Βενεζουέλα, ert.gr
11.30: Ρωσία – Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Ιράν – Πόρτο Ρίκο, ert.gr
14.30: Φιλιππίνες – Ιταλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία – Τυνησία, ΕΡΤ 2
15.30: Αργεντινή – Νότια Κορέα, ert.gr
Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου
10.30: Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr
11.00: Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr
11.30: Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
14.30: Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr
15.00: Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ 2
15.30: Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ 3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου
10.30: Ιταλία – Ανγκόλα, ΕΡΤ 2
11.00: Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr
11.30: Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τυνησία – Ιράν, ert.gr
14.30: Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 3
15.00: Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Πόρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου
10.30: Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr
14.30: Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ 3
15.00: Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ 2
15.30: Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου
10.30: Ανγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2
11.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr
11.30: Πόρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr
14.30: Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ 2
15.00: Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr
15.30: Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου
10.30: Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr
14.30: Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου
14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου
14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου
14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

 Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

 Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πηγή: iefimerida.gr

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here